Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhada páchnoucího monstra z indonéského moře je vyřešena. Toto vědci o vyplavené mršině zjistili

Záhada páchnoucího monstra z indonéského moře je vyřešena. Toto vědci o vyplavené mršině zjistili

Před několika dny vyplavilo moře na jeden z indonéských ostrovů obrovkého mrtvého tvora. Tamní obyvatelé záhadné zvíře nedokázali rozpoznat a následně objev zaskočil i odborníky. Záhada patnáctimetrové zdechliny už se ale vysvětlila. Jde o mrtvou velrybu. Otázkou pro místní ale zůstává, co s páchnoucími zbytky dělat a jak je dostat pryč.

Sedmatřicetiletý rybář Asrul Tuanakota, který vyvržené tělo našel přímo na pláži ostrova Seram, si nejdřív myslel, že se jedná o část ztroskotané lodi. Brzy se ale ukázalo, že se o žádné plavidlo nejedná – z mrtvého živočicha, který barvil okolní vodu do ruda, odborníci ihned odebrali vzorky a podrobili je analýze.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Právě rybář Asrul přišel s teorií, že moře vyplavilo pozůstatky gigantické chobotnice. Podle George Leonarda, který se jako jeden z odborníků rozhodl rozluštit tuto záhadu, se ale s největší pravděpodobností jedná o část uhynulé velryby.

Ostrov Seram se nachází velmi blízko migračních tras, po kterých se velryby často pohybují, což Leonardově teorii hraje do karet. Obvykle sice mrtvé velryby klesnou na dno, kde se o ně „postarají“ mořští mrchožrouti, je ale možné, že mrtvola velryby se vlivem infekce nebo teplé vody nafoukla plyny a zůstala na hladině.

Nyní se pozornost obrací k otázce, kdo a jak páchnoucí mršinu odstraní. Tamní obyvatelé už podle serveru Washington Post požádali o pomoc vládu.

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek