Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zahrada, kterou si můžete sami postavit v bytě. Překvapivý koncept nabízí IKEA volně ke stažení

Zahrada, kterou si můžete sami postavit v bytě. Překvapivý koncept nabízí IKEA volně ke stažení

Žijete ve městě a je vám líto, že si nemůžete vypěstovat vlastní ovoce a zeleninu? IKEA ve spolupráci se švédskými architekty Madsem-Ulrikem Husumem a Sine Lindholmovou přišla s nápadem, jak si vypěstovat vlastní plodiny přímo ve svém bytě.

Zájemcům o zahradničení nabízí oblíbená nábytkářská firma dřevěnou konstrukci zahrady „Growroom“, která umožňuje pěstovat libovolné plodiny v interiéru bytu či domu.

Zahrada ve tvaru koule s patry jako květináči měří na výšku zhruba 2, 75 m. Sestavit jí není vůbec těžké. IKEA na svých stránkách uvolnila 17krokový návod, podle něhož je třeba pouze 17 listů překližky, kladívko, šroubovák, vrtačku, asi 500 nerezových šroubů a frézu.

Místo slouží nejenom k pěstování plodin, ale také k odpočinku a úlevě od městského ruchu. Uvnitř zahrady se dá sedět, architekti po jejím obvodu umístili lavičku.

Konstrukci vymysleli architekti Mads-Ulrik Husum a Sine Lindholmová ve spolupráci se Space 10 – výzkumnou laboratoří, v níž IKEA vyvíjí nábytek, který umožní k přírodě šetrnější žití, zejména ve městech. K tomu má přispět i městská zahrada, která lidem dává možnost vypěstovat si plodiny přímo v místě bydliště místo toho, aby se dovážely stovky kilometrů odjinud.

 

 

 

 

   

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek