Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zaorálek hledá do Paříže mistra svíčkové. Velvyslanci Drulákovi musí vařit český kuchař

Zaorálek hledá do Paříže mistra svíčkové. Velvyslanci Drulákovi musí vařit český kuchař

Politolog Petr Drulák se co nevidět přestěhuje do rezidence v pařížské ulici Charlese Floqueta jako nový český velvyslanec ve Francii. Hladem tam trpět nebude – ministerstvo zahraničí vedené Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) už pro něj hledá specialistu z oboru kuchař-cukrář. Pro Blesk.cz vysvětlilo, kolik za to bude brát peněz a proč do funkce neobsadí Francouze.

Nová posila má pro Druláka a jeho hosty připravovat snídaně i večerní rauty, musí být schopna sestavit jídelní menu podle typu příležitosti a obstarávat si nákup potravin. Napřed projde tříměsíčním školením a pak bude zájemce vyslán na čtyři roky do Paříže, mekky kulinářství.

Černínský palác nestojí o Francouze. Podle tiskového odboru ministerstva zahraničí i kvůli bezpečnosti a znalosti českého prostředí a české kuchyně. Tedy například svíčkové.„V některých zemích máme podle místních právních předpisů zaměstnance v pozicích místních sil (většinou se jedná o země v Africe nebo na Blízkém východě). Ve Francii a Lucembursku by však náklady na platy místní síly daleko převýšily českého vyslaného zaměstnance, a my bychom tak vynaložili daleko vyšší prostředky, a to nejen na platy, ale i další zaměstnanecké benefity,“ uvedl pro Blesk.cz tiskový odbor ministerstva zahraničí.

Nový zaměstnanec bude ohodnocen podle šesté platové třídy v rámci služebního zákona. Ten podle mluvčího ministerstva práce a sociálních věcí Petra Habáně činí v závislosti na délce praxe od 12 350 korun do 18 600 korun. Kuchař však může počítat také s mimořádnými odměnami.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA BLESK.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek