Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zatoulané štěně cvičené na hledání bomb paralyzovalo celé letiště. Policisté ho zastřelili

Zatoulané štěně cvičené na hledání bomb paralyzovalo celé letiště. Policisté ho zastřelili

Nešťastná událost se stala v Aucklandu na Novém Zélandu. Desetiměsíční štěně, které podstupovalo speciální výcvik pro hledání výbušnin, uteklo psovodovi přímo na ranvej. Zaměstnanci se ho snažili dlouhé tři hodiny přilákat zpět, potom se rozhodli pro radikální řešení.

Grizz, desetiměsíční kříženec kolie, kvůli svému rozmaru způsobila zpoždění hned šestnácti letů. Zaměstnanci letiště se zvíře z ranveje snažili vylákat pomocí jídla, hraček i jiných psů, ale nic nefungovalo. Štěně navíc uteklo v půl páté ráno a všude kolem tedy byla tma, což samozřejmě celou situaci ještě víc komplikovalo.

Letiště a policie teď čelí kritice ochránců zvířat, kteří se především ptají, proč policisté nepoužili zbraň se sedativy, pomocí které by zvíře jen uspali. Jejich hlavním argumentem je, že na to mělo letiště spoustu času.

Během tří hodin, které pracovníci letiště strávili naháněním psa, bylo prý možné sehnat zbraň se sedativy, kterou podle nich má k dispozici i policie, která k zásahu přijela a psa nakonec zastřelila. Navíc nedaleko je i zoo. Letiště podle serveru CNN oficiálně slíbilo, že celou záležitost vyšetří.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek