Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zázrak v plamenech: Matka v hořícím londýnském věžáku vyhodila dítě z devátého patra. Kolemjdoucí chlapce neuvěřitelně chytil

Zázrak v plamenech: Matka v hořícím londýnském věžáku vyhodila dítě z devátého patra. Kolemjdoucí chlapce neuvěřitelně chytil

Ohnivému peklu, které v noci na středu propuklo v londýnském věžáku, se jeho obyvatelé snažili uniknout nejrůznějšímu způsoby. Někteří dobrovolně skákali z oken, jiní slaňovali dolů po roztrhaných a navázaných prostěradlech, matky zase vyhazovaly své malé děti z oken. 

Jedna ze zoufalých žen dokonce svoje dítě vyhodila až z devátého patra. Muž, který neštěstí přihlížel, si naštěstí matky všiml v čas a dítě neuvěřitelně chytil, přičemž mu pomáhali i další svědci požáru. Pětiletý chlapec, kterou jiná žena vyhodila z pátého patra, podle serveru Yahoo také neutrpěl vážná zranění.

"V jednom lehce pootevřeném okně se objevila žena, která začala divoce gestikulovat, že vyhodí svého syna z okna," řekl jeden ze svědků neuvěřitelné záchranné akce. "Najednou z davu vyběhl muž a letícího chlapce chytil," dodal. 

Scény z místa požáru jsou pro všechny svědky značně traumatické, jak uvádějí britská média. "Všichni volali o pomoc. Zejména pak děti, jejichž hlásky uslyším ještě hodně dlouho," uvedla zdrcená svědkyně. Podle ní se jeden z mužů dokonce pokusil zachránit pomocí narychlo "ušitého" padáku. O jeho osudu však nejsou další zprávy.

720p 360p
Peklo v Londýně

Únik z budovy byl pro její obyvatelé opravdu obtížný. Nejen že chodby byly plné hustého kouře, z výškové budovy navíc odpadávaly hořící kusy, které lidem útěk ještě více zkomplikovaly. 

Požár 24podlažní budovy si podle aktuální bilance vyžádal nejméně šest mrtvých a více než 70 zraněných. Cottonová uvedla, že menší zranění utrpěla také řada hasičů. Britská premiérka Theresa Mayová je podle prohlášení jejího úřadu „hluboce zarmoucena tragickou ztrátou životů".

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek