Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zbloudilá kulka zasáhla dítě v břiše matky. Zázračně přežilo

Zbloudilá kulka zasáhla dítě v břiše matky. Zázračně přežilo

Malý Arthur se v brazilském Rio de Janieru narodil poté, co jeho matku postřelili v jednom ze slumů. Už jen to, že přežil, je zázrak. Momentálně je paraplegik, vozík však k životu možná potřebovat nebude. Lékaři věří, že by se v budoucnu mohl postavit na vlastní nohy, píše BBC.

Claudineia dos Santos Melová, Arthurova matka, byla v devátém měsíci těhotenství, když se v jedné z favel v Riu přimotala do přestřelky místních gangů s policií. Postřelená skončila v nemocnici, kde jí lékaři nejen zachránili život, ale také přivedli na svět její dítě.

Arthur po císařském řezu sice přežil, vypadalo to však, že stráví život na vozíku. Lékaři už jeho záchranu považovali za zázrak. Nyní se jim před očima ale zřejmě děje další. Existuje totiž naděje, že by se chlapec mohl uzdravit.

„Dnes je paraplegik, ale v jeho životě se může stát cokoli,“ prohlásil José Carlos Oliveira, jenž sleduje Arthurovy pokroky v léčbě. Sám lékař tvrdí, že podobný případ ještě nezažil. V pořádku je i matka, která je podle lékařů stabilizovaná a dokáže dýchat bez pomoci přístrojů.

Brazilské chudinské čtvrti zvané favely jsou bojištěm gangů a není tajemstvím, že v nich jde o život. Stačí být ve špatný čas na špatném místě. Oběti se počítají na desítky a zdaleka nejde jen o kriminálníky, kteří násilí vyvolávají. Policie je na znesvářené skupiny krátká. Zbloudilá kulka podle místních médií zasáhla jen v Riu od začátku roku 66 lidí, podobně jako Arthurovu matku. Třetina z nich na následky zranění zemřela.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek