Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeď nepomůže. Pašeráci našli originální způsob, jak překonat mexickou hranici s USA

Zeď nepomůže. Pašeráci našli originální způsob, jak překonat mexickou hranici s USA

Donald Trump předpokládá, že jeho zeď na hranici s Mexikem ochrání Spojené státy od imigrantů a stíží práci pašerákům. Podle nejnovějšího objevu hraniční stráže v Arizoně to ale vypadá, že ani zeď tyto problémy nevyřeší.

Část improvizovaného plotu na jižní hranici USA už stojí. A zjevně zabírá. Dle čísel Imigračního úřadu stráž u hranice po vybudování zábran objevuje v místě o polovinu uprchlíků méně než dříve. Prezident Trump má ale odvážnější plány a chce vybudovat místo plotu skutečnou zeď po celé délce hranic, která bude vysoká a neprorazitelná. Vypadá to, že pašeráci si ale i v budoucnosti podle Business Insider najdou způsoby, jak ji překonat.

Dokládá to nový objev pohraniční stráže v Arizoně. Na plotě z mexické strany našla umístěný katapult, kterým nepozorovaně z Mexika přemisťovali zásilky drog. Když hlídka ke katapultu přijížděla, zrovna od něj utíkalo několik lidí.

„Naši agenti místo zajistili a prohledali. Našli dva balíky marihuany,“ uvádí oficiální zpráva Celní správy a ochrany hranic. Stráž přístroj odmontovala a mexická policie jej zabavila. Pašerákům se předtím povedlo odpálit na sousední stranu dva balíky marihuany, které později americká stráž zajistila.

Katapulty nejsou u hranic ničím novým. Podobné zařízení už Američané objevili v roce 2011 blízko arizonského města Naco. Tehdy ale katapult nebyl přímo přimontovaný k plotu, ale byl volně poblíž. I tehdy objevili v jeho blízkosti zásilku marihuany.

Pro přepravu drog pašeráci používají i jiné způsoby. Loni v kalifornské Sonoře objevily stráže dodávku, která byla předělaná na „dělo“. Vevnitř byl kompresor, benzinový motor a dlouhá trubka. I tímto způsobem zločinci několikrát vystřelili přes plot balíčky s drogami.