Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel James Bond. Připomeňte si herce Rogera Moora, bylo mu 89 let

Zemřel James Bond. Připomeňte si herce Rogera Moora, bylo mu 89 let

Ve věku 89 let zemřel jeden z nejznámějších představitelů Jamese Bonda. Herec Roger Moore slavného agenta MI6 ztvárnil v několika filmech mezi lety 1973 až 1985. Moore podle vyjádření rodiny zemřel ve Švýcarsku, bojoval s rakovinou. 

Rodina informovala, že herec zemřel „po krátkém, ale statečném boji s rakovinou“. Podle médií měl Moore rovněž problémy s cukrovkou a v minulosti prodělal vážný zápal plic. Na základě přání zesnulého se soukromý pohřeb uskuteční v Monaku.

Moore dostal nabídku účinkovat v bondovkách začátkem 70. let poté, co sérii opustil zřejmě nejznámější agent 007 Sean Connery. Po něm a po australském herci Georgi Lazenbym se stal třetím hercem, který Bondovi propůjčil svou tvář. Stejně jako Connery účinkoval v sedmi filmech o Bondovi, což po Mooreově éře již nikdo nezopakoval.

K jeho dalším rolím patřila postava dobromyslného zloděje Simona Templara v seriálu The Saint (Svatý), v němž účinkoval v letech 1962 až 1969.

Svou známou tvář využil začátkem 90. let k dobročinným účelům, když se stal vyslancem dobré vůle dětského fondu OSN UNICEF. Spolupracoval rovněž s ochránci zvířat ze skupiny PETA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek