Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel Marián Labuda. Slovenskému herci bylo 73 let

Zemřel Marián Labuda. Slovenskému herci bylo 73 let

Ve věku 73 let dnes v jedné z bratislavských nemocnic zemřel známý slovenský herec Marián Labuda. S odkazem na slovenská média o tom informovala ČT. 

Podle informací serveru tvnoviny.sk herec chtěl vyjet autem z garáže, a když do vozu nastupoval, ztratil vědomí. Jeho manželka okamžitě zavolala záchranku. Na pomoc jí přispěchal kolemjdoucí muž, který za asistence operátora záchranné služby začal umělce oživovat. V oživovaní ho pak vystřídali záchranáři, ale bohužel neúspěšně, uvedl server. Herec dlouhé roky trpěl cukrovkou.

 

Labuda se narodil v roce 1944 v Hontianských Nemcích na jihu Slovenska. Vystudoval Divadelní fakultu Vysoké šokly múzických umění v Bratislavě. Poté nastoupil do Slovenského národního divadla, v roce 1968 spoluzakládal Divadlo na korze. 

Slavný slovenský herec hrál v desítkách filmů a televizních inscenací. Čeští diváci ho dobře znají například z filmů Vesničko má středisková, kde nezapomenutelně ztvárnil řidiče Pávka nebo ze snímku Obsluhoval jsem anglického krále. Hrál také ve filmech Buldoci a třešně, Dobří holubi se vracejí, král Ubu, Lotrando a Zubejda, v Prodavači humoru nebo v Konci starých časů.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek