Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel průkopník paraglidingu Tomáš Lednik. Zabil se během letu v Keni

Zemřel průkopník paraglidingu Tomáš Lednik. Zabil se během letu v Keni

Český paraglidista Tomáš Lednik zemřel po úterní nehodě v Keni. Lednik a jeho americká kolegyně ztratili kontrolu nad svým zařízením a narazili do skály. Tamní policie prohledávala lokalitu několik hodin, než jejich těla našla.

„Místním a policii trvalo vzhledem k náročnému terénu nejméně čtyři hodiny, než se dostali do oblasti, kam dvojice spadla,“ vysvětlil šéf místní policie Mwenda Meme s tím, že Čech i Američanka používali v době nehody ten samý stroj.

Úřady v oblasti dočasně zakázali provozovat paragliding. Mwenda prohlásil, že policie vyšetřuje, zda dvojice během letu neporušila místní letecké předpisy. K dispozici má také pasy obou zemřelých, které získala v hotelu, kde byli ubytováni.

Lednik platil za průkopníka paraglidingu v Česku. Působil jako instruktor, akrobat i testovací pilot. Pravidelně obsazoval medailové pozice na nejprestižnějších světových závodech. Před pěti lety získal ocenění pro nejlepšího leteckého sportovce roku.

Poznal ale i odvrácenou stránku paraglidingu. Při létání zemřel jeho bratr i jeden z jeho nejbližších přátel. Přesto bolest překonal a zůstal svému sportu věrný.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>