Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel René z legendárního sitcomu Haló, haló! Gordon Kaye se dožil 75 let

Zemřel René z legendárního sitcomu Haló, haló! Gordon Kaye se dožil 75 let

Ve věku 75 let zemřel hlavní představitel britského sitcomu Haló, haló! Gorden Kaye. Role Reného Artoise mu v 80. letech přinesla popularitu zejména ve Velké Británii, seriál se však stal oblíbeným i mezi českými diváky. Slavný herec, který na televizních obrazovkách bavil lidi víc než deset let, zemřel dnes ráno v domácí péči. 

„Haló, haló, tady lelek, jak mě slyšíte? Přepínám!“ Známá hláška jednoho z nejúspěšnějších britských komediálních seriálů lákala k obrazovkám miliony diváků po celé Británii. Gorden Kaye v něm ztvárnil postavu kavárníka Reného Artoise, který žil jen pro své hosty a náklonost k servírkám.

Příběh se odehrává ve čtyřicátých letech v Němci okupované Francii, konkrétně v severofrancouzském městečku Nouvion, a popisuje Reného šlamastiky, ze kterých se ale vždy obratně dostane. První díl byl natočen v roce 1982 a Gordon Kaye vystoupil ve všech 84 epizodách.

„Byl velmi laskavý, byl schopný svou vášeň promítnout i do pracovního života,“ popisuje zesnulého Kaye jeho kolegyně Su Pollardová pro BBC.

Gorden Fitzgerald Kaye se narodil 7. dubna 1941 v Huddersfieldu v severní Anglii. Do povědomí diváků se dostal díky seriálu Coronation Street, skutečnou popularitu mu však přinesl až seriál Haló, haló, který dlouhá léta vysílala právě britská televizní stanice BBC.

„Gordon Kaye byl skvělý komediální herec, který díky roli Reného Artoise získal své místo v komediální síni slávy,“ vzpomíná na herce Shane Allen z BBC.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek