Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřela Jarmila Šuláková. Královně lidových písní bylo 87 let

Zemřela Jarmila Šuláková. Královně lidových písní bylo 87 let

Informaci o úmrtí zpěvačky zveřejnila na svém facebooku kapela Fleret, se kterou Šuláková hrála. „Odešla LEGENDA. R.I.P., Jarmilko!“ stojí na profilu. 

Šuláková měla v posledních měsících podlomené zdraví. Nemohla chodit a byla upoutána na lůžko. Byla proto zcela odkázána na pomoc dcery a vnoučat. 

V posledním rozhovoru pro deník Aha! popsala nejbolestnější období svého života, kdy musela sledovat, jak umírá její milovaný nevlastní syn Michal, který trpěl nevyléčitelnou nemocí AIDS. „On za to, že se nakazil, nemohl. Pracoval v Kanadě a tam se v laboratoři píchl o jehlu. Pak se vrátil domů a zaměstnavatel mu sem posílal léky, ale ty nezabíraly,“ řekla tehdy Šuláková.

„Nejstrašnější bylo vidět, jak z veselého člověka odchází život. Sedávala jsem u něj u postele, držela ho za ruku a zpívala mu. Myslím, že mu to trochu pomohlo od bolestí, které měl. Byly strašné,“ dodala.

Šuláková zpívala v různých souborech již od dětství. Od roku 1952 byla sólistkou BROLNu, se kterým absolvovala stovky vystoupení jak v tehdejším Československu, tak i v zahraničí. Od devadesátých let pak kromě různých cimbálových souborů pravidelně vystupovala právě s folk-rockovou skupinou Fleret, která o jejím úmrtí informovala.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další zprávy zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek