Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřela morbidně tlustá Egypťanka. Bývalá nejtěžší žena světa vážila až 500 kilogramů

Zemřela morbidně tlustá Egypťanka. Bývalá nejtěžší žena světa vážila až 500 kilogramů

Ve Spojených arabských emirátech zemřela na srdeční komplikace sedmatřicetiletá Egypťanka Ímán Atíová, která byla v minulosti považovaná za nejtěžší ženu na světě. Podle agentur to oznámila nemocnice, která o ni pečovala. Před lékařským zákrokem žena vážila až 500 kilogramů.

Do Spojených arabských emirátů byla žena převezena v květnu z Indie. Na péči o ni se podílelo 20 lékařů. Do Bombaje byla dopravena v únoru a podstoupila tam operaci, po níž za tři měsíce zhubla o více než 300 kilogramů.

Žena, která pochází z Alexandrie, se kvůli svému stavu nedostala 25 let z domova. Její osud zaujal indické lékaře, kteří se nabídli, že ji budou operovat. V minulosti prodělala mrtvici, trpěla cukrovkou, vysokým krevním tlakem a nespavostí.

Nemocnice Burdžíl v Abú Zabí dnes uvedla, že Egypťanka skonala brzo ráno a v lékařské zprávě stojí, že důvodem úmrtí byly komplikace spojené s nadváhou. Patřily k nim srdeční a ledvinové obtíže.

V Guinnessově knize rekordů je od července jako nejtěžší obyvatelka planety zapsána Američanka Pauline Potterová, která váží 293 kilogramů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek