Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena pozorovala startující letadlo. Motory ji smetly a zemřela

Žena pozorovala startující letadlo. Motory ji smetly a zemřela

Žena na karibském ostrůvku Svatý Martin nedbala varovných cedulí, které se turisty snaží odradit od sledování startů letadel z blízké dráhy.  Motory letadla ji následně srazily na betonový obrubník tak nešťastně, že po několika dnech v nemocnici zemřela. 

Letiště princezny Juliany na nizozemské části ostrůvku Svatý Martin je vyhlášenou atrakcí. Je totiž doslova přilepené na místní pláž, a proto se stalo jednou z největších turistických atrakcí ostrova. Lidé líně se povalující pod karibským sluníčkem odtud mohou sledovat přistávání či odlet letadel z necelé padesátimetrové vzdálenosti.

To se však nyní jedné turistce z Nového Zélandu stalo osudné. Nezvládla se totiž během startu držet plotu oddělujícího pláž Maho od letiště a motory dopravního letadla Boeing 737 ji odfoukly tak nešťastně, že se udeřila o betonový obrubník. Po ošetření sice ženu převezli do nemocnice, tam však během několika dní zemřela.

„Dnes jsem se setkal s pozůstalými, kteří připustili, že to co žena dělala, bylo nebezpečné. Je smutné, že podstoupila toto riziko, které skončilo tím nejhorším možným způsobem,“ uvedl pro server BBC Rolando Brison, šéf turistického oddělení ostrova.

„Mnoho turistů k nám přijíždí, aby na vlastní kůži zažili adrenalin, když přes ně v extrémní blízkosti přelétá letadlo. Jedná se však o velmi nebezpečnou aktivitu,“ varuje policie karibského ostrova, jehož jedna část patří Nizozemsku, ta druhá Francii.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek