Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena slyšela holubí vrkání a tak zavraždila sedm svých dětí a neteř. Soud ji nepotrestá

Žena slyšela holubí vrkání a tak zavraždila sedm svých dětí a neteř. Soud ji nepotrestá

Australanka, která před třemi lety zabila sedm svých dětí a neteř, nebyla podle soudu při činu příčetná, a nebude tedy souzena. Právní rozhodnutí, že nemůže být za svůj čin trestně odpovědná, bylo učiněno před týdnem, ale soud jej zveřejnil teprve dnes, uvedl zpravodajský server BBC

Raina Thaidayová poté, co nožem zabila čtyři syny, tři dcery a neteř, obrátila zbraň proti sobě a způsobila si 35 bodných ran. Než u ní schizofrenní stavy propukly, kouřila 20 jointů marihuany denně. Několik psychiatrů se shodlo na tom, že schizofrenii u ní spustilo právě dlouhodobé užívání marihuany.

Thaidayová v psychotickém stavu došla k přesvědčení, že je „vyvolená“ a nemohla se zbavit nutkané myšlenky na to, že musí sebe a svou rodinu očistit od zlých sil. K činu ji prý pobídla holubice. „Měla za to, že holubí vrkání je zpráva, podle níž musela své děti zabít, aby je zachránila,“ uvedla u soudu forenzní psychiatrička Jane Phillipsová.

Podle psychiatra Franka Varghese vražednice trpěla „apokalyptickými bludy“. „Je to ta nejhorší podoba té nejhlubší schizofrenie,“ řekl dále psychiatr, který se prý během své praxe s ničím podobným ještě nesetkal.

Psychotické stavy u Thaidayové přetrvávaly až do července 2015 a došlo u ní ke dvěma recidivám. Podle soudce Jeana Daltona existují přesvědčivé důkazy o tom, že Thaidayová prožila psychotickou epizodu a nebyla schopná své činy ovládat ani si jich nebyla vědoma.

Dům ve městě Cairns na severovýchodě Austrálie, kde osm dětí ve věku od dvou do 14 let zemřelo, byl srovnán se zemí a na jeho místě vznikl park osazený na památku dětí osmi stromy. Thaidayová (40) bude držena na vysoce zabezpečeném oddělení brisbanské psychiatrické léčebny, kterou nebude moci opustit bez doprovodu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek