Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena trpěla bolestí hlavy. Lékař jí z ní vyndal živého švába

Žena trpěla bolestí hlavy. Lékař jí z ní vyndal živého švába

Nezvyklá diagnóza čekala na 42letou Indku Selvi při návštěvě lékaře. Šla k němu kvůli silným bolestem hlavy. Doktor jí z ní po krátké prohlídce vyndal živého švába. Ten přitom mohl ženě způsobit daleko větší problémy.

„Byl to nepopsatelný pocit, ale byla jsem si jistá, že jde o nějaký hmyz. Bylo to škrábání,“ vzpomíná Selvi na okamžik, kdy se tvor dostal do jejího těla. Během spánku jí šváb prolezl nosem do hlavy. „Kdykoli se to pohnulo, vyhrkly mi do očí slzy.“

Selvi šla se svým podezřením na pohotovost. V nemocnici jí však nepomohli. Uspěla až ve čtvrtém zařízení, které navštívila. Ve Stanley Medical College Hospital pomocí endoskopu odhalili, že v její hlavě je živý šváb.

„Nejdřív jsem ho musel dostat na místo, odkud ho můžu vytáhnout,“ popsal doktor M.N. Shankar zákrok. Asi po 45minutové operaci konečně uspěl a švába vytáhl. „Seděl v hlavě, přesně mezi očima, dost blízko mozku,“ upřesnil.

Žena měla štěstí, že se tvor dostal z jejího těla včas. „Pokud by byl šváb ponechán uvnitř, zemřel by a u pacientky by došlo k infekci, která by se rozšířila do mozku,“ zmínil možnost potenciálního ohrožení lékař, který se s podobným případem setkal poprvé.

Jiný případ, kdy se šváb dostal do lidského těla, už však historie pamatuje. V roce 1994 vlezl do ucha univerzitní studentce ve Washingtonu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek