Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zjizvená tvář se dočká remaku. Kdo nahradí ikonu Al Pacina?

Zjizvená tvář se dočká remaku. Kdo nahradí ikonu Al Pacina?

Klasická gangsterka Zjizvená tvář se v příštím roce dočká dalšího remaku. Na sklonku minulého roku to oznámilo Universal Studio. Od té doby se vedou žhavé diskuse nad tím, kdo by teoreticky mohl hrát Tonyho Montanu.

Jedno z největších filmových studií v Hollywoodu oznámilo návrat legendy. Universal Studio odhalilo obsazení remaku legendární gangsterky z roku 1983.

Zjizvená tvář se vrátí do kin po pětatřiceti letech. V titulních rolích se tentokrát objeví oscarový Leonadro DiCaprio a po jeho boku bude stát kolumbijská kráska Sofia Vergara.

Tisková zpráva studia odhalila také fakt, že film plánovali už od roku 2002. Tehdy ale nenašli nikoho, kdo by se odvážil navázat na Oscarem oceněného Al Pacina a byl schopen „ustát“ třeba i klasický Tonyho citát „Pozdravte mého malého přítele!“, který se zařadil mezi legendární filmové hlášky.

Režisér Brian De Palma přiznal, že až když video Leonarda zářit ve filmu Vlk z Wallstreet, věděl, že našel nového Tonyho Montanu.

Známější verze tohoto filmu, z roku 1983, je ale také remakem. Vůbec první Zjizvenou tvář zfilmovala dvojice Howard Hawks a Richard Rosson už v roce 1932. Námětem tehdy byla kniha Scarface (Zjizvená tvář), která líčila vzestup a pád slavného gangstera Al Caponeho.

Režisér Brian De Palma převaz příběh po svém. Děj přesadil z Chicaga do prosluněného Miami a italského gangstera nahradil kubánským emigrantem, který neobchoduje s alkoholem, ale s drogami.

Současný režisér Antoine Fuqua, který právě dotočil další remake Sedm statečných, příběh opět „přestěhuje“. Tentokrát do Los Angeles.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek