Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zloději ukradli vzácný rukopis autorky Harryho Pottera. Fanoušci ságy jsou ve střehu

Zloději ukradli vzácný rukopis autorky Harryho Pottera. Fanoušci ságy jsou ve střehu

Zloději, kteří se v dubnu vloupali do jednoho z domů v Birminghamu, zřejmě ani netušili, jaký poklad se jim dostal do rukou. Podařilo se jim ukrást rukopis J. K. Rowlingové, ve kterém autorka dětských knih zachytila příběh otce Harryho Pottera tři roky před narozením mladého čaroděje. Rukopis o velikosti A5 je cenný hlavně pro fanoušky zfilmovaného příběhu. Zloděje však bude zajímat, že byl před devíti lety vydražen za 25 tisíc liber (víc než 785 tisíc korun).

Rukopisu o 800 slovech zachycuje krátký příběh, během kterého otec Harryho Pottera spolu s kmotrem mladého čaroděje Siriusem Blackem prchají před „mudlovskými“ policisty. Náctiletým čarodějům se před policejní hlídkou nakonec podaří uletět na koštěti.

Rukopis za téměř 800 tisíc korun byl spolu se šperky a dalšími cennostmi ukraden z domu v Birminghamu mezi 13. a 24. dubnem, uvedla policie, která prosí o pomoc fanoušky Harryho Pottera z celého světa.

„Jediní lidé, kteří si koupí tento jedinečný kus, jsou opravdoví fanoušci Harryho Pottera. Vyzýváme každého, kdo tento předmět uvidí nebo mu bude nabízen k prodeji, aby kontaktoval policii,“ píše se v policejním prohlášení.

O pomoc fanoušky žádá i samotná autorka příběhu o mladém čarodějovi. „Prosím nekupujte to, pokud vám to někdo nabídne,“ napsala na twitteru J. K. Rowlingová, která svůj rukopis nabídla v roce 2008 do charitativní aukce.

Oloupený majitel, který si přál zveřejnit pouze jeho křestní jméno Hira, říká, že mu chvíli trvalo, než se z šoku vzpamatoval. Největší obavy má z toho, že zloději rukopis zničili nebo vyhodili, protože neměli tušení, o jakou cennost jde.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek