Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zmizelé nerozlučné sestry se podařilo najít až po desetiletích. Happy endem to ale neskončilo

Zmizelé nerozlučné sestry se podařilo najít až po desetiletích. Happy endem to ale neskončilo

V polovině osmdesátých let viděli příbuzní v Edmontonu naposledy dvě nerozlučné sestry, Annu a Kym Hakzeovy. Zkraje nového tisíciletí je nechala jejich zoufalá matka hledat policií a nikdo nevěřil, že by se ještě někdy objevily, natož živé a zdravé. Zázraky se ale dějí.

Starší Anna začala mít v polovině osmdesátých let finanční problémy a své rodině se pomalu, ale jistě začala odcizovat. S jedinou výjimkou, a to byla její mladší sestra Kym. Zničehonic se po nich najednou slehla země a dlouhých třicet let je nikdo známý nespatřil.

Teď kanadské sourozence z městečka Lethbridge objevili ve Spojených státech. „Po tolika letech je velice nezvyklé, že se pohřešovaní objeví v pořádku. Většinou musíme příbuzným oznámit, že jejich blízké postihla nějaká tragédie nebo se nám nikdy nepodaří zjistit, co se s nimi stalo. Doufáme, že to, že jsou Anna a Kym tam dole, pomůže rodině jejich zmizení pochopit a jsme rádi, že můžeme konečně případ uzavřít,“ řekl kanadskému listu National Post seržant Scott Woods z posádky ve městě Lethbridge.

Policie byla ženám několikrát na stopě, nikdy se jí ale nepodařilo pohřešované kontaktovat. V roce 2012 na základě tipu diváka kanadské obdoby pořadu Na stopě prověřovali autorku knih, která vystupovala pod stejným pseudonymem jako hledaná Kym Hakzeová. Žena ale na zaslané zprávy nereagovala a ztratila se.

V únoru se pak americkým policistům konečně podařilo sourozence vypátrat, když dorazili ke Kym domů. Ta ovšem žije pod změněným jménem a muže zákona požádala, aby zachovali její novou identitu a místo pobytu v utajení. Naživu je i Anna, která ale rovněž nestojí o kontakt se svou minulostí. Rodinní příslušníci odmítli případ dále komentovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek