Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zrůdný průmysl s lidskými city: Indické sirotčince jsou pastí na turisty, děti si pronajímají

Zrůdný průmysl s lidskými city: Indické sirotčince jsou pastí na turisty, děti si pronajímají

Podmínky v indických domovech pro sirotky mají k těm ideálním opravdu daleko. Jídla ani vody se nedostává, stejně tak jako léků v případě nemoci. Nadbytek je naopak bití ze strany personálu. Nejhorší na tom však je, že samotné děti ani nejsou sirotci. Alespoň tedy ne v zařízeních, jež popisujeme a která slouží jako past na turisty. 

Majitelé těchto sirotčinců posílají do vytipovaných vesnic zástupce, již domlouvají pronájem potomků místních lidí právě do těchto zařízení. Když pak nic netušící turista vidí, jak malé děti v domovech trpí, neváhá se rozloučit i s větším obnosem peněz. Finanční dary ale končí v kapsách provozovatelů.

Rodiče dětí přitom věří, že je o jejich potomky dobře postaráno. Majitelům jde samozřejmě především o zisk, a tak když „sirotci“ povyrostou a přestanou vzbuzovat dostatečnou lítost, putují zpět k rodině. Na jejich místo pak nastoupí další generace.

„Svými snímky bych chtěla ukázat to neštěstí, které turismus točící se kolem sirotčinců způsobuje. Rodinné zázemí se ztrácí místo toho, aby se naopak vytvářelo. Je důležité podporovat začlenění dětí zpět do jejich rodin. Místo toho se ale podporují tyhle sirotčince sponzorskými dary,“ uvádí Sandra Hoyn.

Její fotografie přímo z Indie naleznete v přiložené galerii.

Článek připravila redakce webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek