Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ztracené Hvězdné války. Unikátní sbírka přišla o desítky předmětů, ukradl je dlouholetý kamarád majitele

Ztracené Hvězdné války. Unikátní sbírka přišla o desítky předmětů, ukradl je dlouholetý kamarád majitele

Hrdý majitel největší soukromé sbírky předmětů, které se týkají kultovní série filmů Hvězdné války, pátrá po stovce věcí, které nejspíše ukradl jeho kamarád. Prodejem si mohl vydělat i několik milionů korun. 

Steve Sansweet zasvětil celý svůj život kultu jménem Hvězdné Války, kromě toho, že cestoval po celém světě a pracoval pro společnost Lucasfilms, napsal pro fanoušky této ságy několik knih, je také hrdým majitelem neziskového muzea Rancho Obi-Wan s největší sbírkou týkající se právě Hvězdných válek.

Nyní se ale obrací na všechny fanoušky, kteří by mu mohli pomoci, jeho společník mu totiž ze sbírky ukradl desítky předmětů v hodnotě 4,5 milionů korun a Steve by rán svoji unikátní sbírku obnovil.

Od roku 2011, kdy svou soukromou sbírku přetransformoval na neziskové muzeum, se mu neztratilo vůbec nic. Krádeží ze strany svého kolegy je ale podle serveru The Guardian přímo zdrcen.

Carla Cunninghama, kterého znal Sansweet dlouhých 20 let, zatkla policie už v březnu pro podezření z krádeže. Nyní je sice na svobodě, na konci června ho čeká soud.

Sansweet teď nabádá fanoušky, kteří navštěvují aukční nebo prodejní weby, aby nahlásili příslušným orgánům vše, co se jim bude zdát podezřelé.

Steve Sansweet začal svou sbírku tvořit už v roce 1977, od té doby se rozrostla na 350 tisíc kusů, díky tomu se také dostal na stránky Guinessovy knihy rekordů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek