Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš nepřišel do ČT, ale v ten samý den diskutoval na slovenské televizi TA3. Náhoda to nebyla. Komentář Viliama Bucherta

Babiš nepřišel do ČT, ale v ten samý den diskutoval na slovenské televizi TA3. Náhoda to nebyla. Komentář Viliama Bucherta

Andrej Babiš v neděli odmítl přijít do Otázek Václava Moravce na České televizi. Některými lidmi byl obviněn z toho, že se bál nepříjemných otázek. Jenže šéf hnutí ANO na mnoho otázek, které chtěl položit Moravec, odpověděl ve slovenské televizi TA3 v diskusním pořadu „V politike“, který začíná pouhou hodinu před debatou v ČT. Náhoda? Jistěže ne. Byl to spíše vzkaz moderátorovi Moravcovi a české veřejnosti, který Babišovi nijak neuškodí.  

Někteří lidé se v různých internetových diskusích domnívají, že Babiš nepřišel k Moravcovi kvůli tomu, že se bál nepříjemných otázek. Mělo se jednat o předvolební kampaně, finanční limity stran, povolební spolupráci, volební systém ČR, kybernetickou bezpečnost, elektronickou evidenci tržeb, či daňovou zátěž. Takovým otázkám už šéf hnutí ANO ale čelil již mnohokrát a je nesmysl, že by se jich bál. Navíc Václav Moravec se celá léta choval k bývalému ministrovi financí spíše vstřícně a zval si ho do pořadu velmi často.

Co tedy měla nedělní neúčast Babiše v České televizi znamenat? Byl to celkem chytrý marketingový tah.

Mnoho lidí dnes věří médiím méně než v minulosti a právě veřejnoprávní ČT je trnem v oku části veřejnosti. Strefovat se do ní, je pro proto pro některé politiky výhodné. Nemůže jim to ublížit, naopak. Miloš Zeman a předtím Václav Klaus to pochopili dávno. Pochopil i Babiš. V USA například Donald Trump často vystupuje na televizi Fox, ale se CNN vede válku. Opět, to není obava, že by na něco nedokázal odpovědět, nebo že by se bál, ale je to promyšlený politický kalkul.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.