Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš (skoro) osvobozuje venkovské spolky z EET. Kdy osvobodí i ostatní? Glosa Jany Bendové

Babiš (skoro) osvobozuje venkovské spolky z EET. Kdy osvobodí i ostatní? Glosa Jany Bendové

Kvůli občasnému plesu ve vesnické sokolovně už nemusí mít - třeba dobrovolní hasiči - EET. Ministr Babiš zmírnil spolkům podmínky evidence. Na první pohled by se mohlo zdát, že se na ministerstvu zdravý rozum probouzí z mrákot. Ono je ostatně dost těžko obhajitelné přísně evidovat každý prodaný půllitr piva na šibřinkách, když se sám ministr potýká s pochybnostmi kolem velkonákupu nezdaněných dluhopisů vlastní firmy.

 
 
 

Novinka vypadá následovně: spolky a neziskovky, které kupříkladu pořádají karneval, ples či stánkový prodej, si nebudou muset pořizovat elektronickou pokladnu. Ale vždy jen pro tržby do tří set tisíc ročně anebo pěti procent z celkových příjmů. Berňák ovšem bude bdít jako ostříž, aby náhodou někdo nepodváděl (zase to podezírání!).

Jenže… Zmírnění podmínek vytrhlo některým spolkům trn z paty, jiné by potřebovaly limit ještě vyšší a ty, které si už EET pořídily, mohou být dokonce ze zbytečné investice zklamané. Ale to ještě není na celé věci nejdůležitější.

Půl roku po zavedení Babišovy elektronické represivní legrácky dělá ministerstvo změny a nikdo netuší, kdy přijdou (nebo nepřijdou) další. Politici s nápady na výjimky a změkčení hauzírují neustále. Tu žádají osvobodit stánkaře a trhovce, jindy řemeslníky, anebo všechny živnostníky s příjmy do 414 tisíc ročně… A to ještě nevypukla ostrá fáze volební kampaně.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek