Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš slibem nezarmoutí: Od Pilného se distancoval, důchodci se mohou radovat. Anebo také ne...

Babiš slibem nezarmoutí: Od Pilného se distancoval, důchodci se mohou radovat. Anebo také ne...

Andrej Babiš, nejdůvěryhodnější politik v zemi, je názorově dost pružný. Snad jen Kalousek a Sobotka coby původci špatností jsou stálicí v jeho repertoáru. Aktuálně překvapil názorem na důchody – rád by, aby časem vystoupaly na 70 až 80 procent průměrné mzdy, tedy téměř dvojnásobek než dnes. Je to přání? Slib? Slibem své věrné voliče Andrej Babiš nikdy nezarmoutil.  

Babiš nejspíš pouze žehlí předvolební „nešikovnost“ svého ministra Pilného, který okomentoval budoucnost penzí v Česku. Ten vcelku realisticky pravil, že pro jeho děti už stát peníze na důchody jen tak mít nebude a také, že i příští sedmdesátníci si budou muset přivydělávat. Důchodců bude hodně a pracujících málo. Žádná novinka.

Jenže z „žádné novinky“ se v předvolebním čase stává třaskavina a Andrej Babiš ji musí eliminovat. Chce volby vyhrát, nikoli vést realistickou debatu. Proto se v rozhovoru pro levicový deník Právo od Pilného distancoval. A co víc, důchody chce perspektivně dostat až na sedmdesát až osmdesát procent průměrné mzdy, což prý píše i ve své vizi Česka v roce 2035. Tu by měli mít hotovou a vytištěnou v polovině června. Snad se pak dozvíme, jak to zázračné finanční kouzlo udělá. Třeba znovu zavede nějaký spořící pilíř, který jeho vláda zrušila…

Celý komentář si můžete přečíst na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek