Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bitcoin trhá rekord za rekordem a přiblížil se hranici 9500 dolarů. Prognóza ekonoma Kovandy

Bitcoin trhá rekord za rekordem a přiblížil se hranici 9500 dolarů. Prognóza ekonoma Kovandy

Cena kryptoměny bitcoin o víkendu opět „trhala“ rekordy. V neděli večer SEČ vystoupala na takřka 9500 dolarů. Pokračuje tak současná rapidní růstová fáze, která započala v úvodním říjnovém týdnu. Tehdy se jeden bitcoin prodával zazhruba 4200 dolarů, tedy za méně než polovinu aktuální ceny.

Pokud v příštích dnech bude pokračovat absence závažnějších negativních zpráv, během týdne by cena bitcoinu měla překonat psychologickou hranici 10 tisíc dolarů.

V takovém případě dále zesílí zájem médií a ruku v ruce s tím zájem institucionálních investorů, který je přitom už v posledních týdnech klíčovou příčinou cenového růstu kryptoměny.

Například druhá největší jihokorejská banka Shinhan by měla v příštím roce umožnit držitelům bitcoinu úschovu kryptoměny v rámci její vlastní platformy. Stoupá také zájem významných amerických bank a dalších institucionálních investorů, ať už jde o ústavy Goldman Sachs či Morgan Stanley nebo o hedgeové fondy.

Kryptoměnová burza Coinbase také oznámila, že už vede více klientských účtů než přední americká makléřská společnost Charles Schwab. Zatímco Coinbase jich aktuálně vede zhruba třináct milionů, Charles Schwab koncem loňského roku jich měl 10,6 milionu. Toto srovnání naplňuje kryptoměnové investory optimistickými vyhlídkami na další rychlejší a zároveň plošnější růst uživatelské základny bitcoinu a dalších kryptoměn.

V souvislosti s širším přijetím kryptoměn ze strany mezinárodní komunity investorů ale na druhou stranu také zintenzivňují obavy ze značné energetické náročnosti celé bitcoinové sítě. Ta nyní ročně spotřebuje více elektrické energie než celé Slovensko. Spotřebuje také zhruba 45 procent celkové roční spotřeby elektřiny v České republice.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek