Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dítě s basebalkou: Zavřete toho vlasteneckého tatínka! Komentář Jiřího X. Doležala

Dítě s basebalkou: Zavřete toho vlasteneckého tatínka! Komentář Jiřího X. Doležala

V pátek si uživatelé Internetu mohli na videu zhlédnout, jak se vychovává z malé holčičky česká vlastenkyně. Po sociálních sítích se rozjelo video, kde dítě mlátí baseballovou pálkou do polštáře, a muž, který video natáčí, holčičce vysvětluje, že si má představovat, že polštář je muslim.

Věc má dvě stránky: První je samotná činnost na videu zaznamenaná, druhá stránka celého problému je zveřejnění videa. Pojďme to rozebrat. Začněme od zveřejnění, neboť tam je problém jednodušší: Zveřejnění toho videa je zločin na dítěti, které je zachyceno. S největší pravděpodobností video zveřejnil sám jeho tvůrce, rodič - takže si nebude nikdo stěžovat. 

Přesto, že kde není žalobce, není soudce, by měl v tomto případě zasáhnout stát, a zveřejnění té nahrávky by se mělo potrestat i v situaci, kdy si nikdo stěžovat nebude. Video může viset v kyberprostoru desítky let, a nikdo neví, jestli v roce 2037 nebude to dítě na škole terčem posměchu právě proto, že někdo tohle video vyloví z hlubin kyberprostoru.

To je ale ta jednodušší, méně komplikovaná záležitost. Druhý problém je zásadnější. Celé video je velmi nepřesvědčivé, působí strojeně a nahraně. 

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek