Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do Babišovy vlády mohou ČSSD dotlačit její dluhy. Komentář Miroslava Cvrčka

Do Babišovy vlády mohou ČSSD dotlačit její dluhy. Komentář Miroslava Cvrčka

Česká strana sociálně demokratická má velký problém. Propadák ve volbách má kromě drastického zmenšení počtu poslaneckých mandátů, a tím i politického vlivu ještě jeden důsledek. Rapidní snížení příspěvků od státu. Strana je navíc zadlužená a bude nucena shánět peníze. To může chování sociálních demokratů dost poznamenat.

 
 
 

Za prvé stát po volbách jednorázově proplácí náklady na kampaň — 100 korun za získaný hlas. Díky tomu sociální demokraté získají 36 834 700 korun. To je ale jen přibližně třetina příspěvku z roku 2013 (101 682 900 Kč).

Za druhé strany dostávají příspěvek na mandát — 900 tisíc na jednoho poslance ročně. Za čtyři roky to činí pro ČSSD 54 miliónů, jenže v minulém období to bylo 171 miliónů.

Za třetí je tu stálý příspěvek deseti miliónů všem stranám, jež se dostanou do sněmovny, ten zůstává stejný.

Na příští čtyři roky je to tedy pro sociální demokracii příjmový sešup skoro o 182 miliónů. Podobná částka, 180,2 miliónu, se objevila v účetnictví ČSSD v kolonce ztráta za loňský rok. Započítal se tam totiž zčásti i nezaplacený dluh z prohraného sporu s advokátem Zdeňkem Altnerem ve výši 338 miliónů korun. Na částku už má strana uzavřenou smlouvu o úvěru. Kvůli tomu zastavila několik svých nemovitostí. Další zásek samozřejmě přinesly náklady na kampaň.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek