Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dopis partnerky muže zastřeleného v Chomutově. Glosa J. X. Doležala

Dopis partnerky muže zastřeleného v Chomutově. Glosa J. X. Doležala

Do redakce nám dorazil zvláštní dopis. Dopis, který z lidské stránky nesmírně hluboce chápu a rozumím jeho autorce. Ovšem zároveň také dopis, se kterým z hlediska obsahu absolutně nemohu souhlasit, byť se jedná o tak bolestivou záležitost.

 
 
 

Před týdnem došlo v Chomutově k nešťastné události. Opilý řidič v noci úmyslně najížděl do lidí a boural do zaparkovaných aut. Jednu ženu úspěšně přejel, když se do věci vložil náhodně přihlížející soused, vyběhl z domu a svou legálně drženou zbraní útočníka zastřelil. V pátek odpoledne jsem dostal dopis partnerky zastřeleného. Zde je:

Jsem velmi pohoršena obviňováním a předsudky vůči mému partnerovi, který byl brutálně zastřelen 27. května v Chomutově. Nikdo z vás ho neznal!

Nebyl to žádný terorista. Jsem Nizozemka a 13 let jsem s ním žila v Nizozemí. Já i lidé v našem okolí jsme ho znali jako milujícího, tvrdě pracujícího a vstřícného člověka. Nikdy jsem od něj neslyšela, že by měl tady v České republice nepřátele, ať už v rodině, nebo mezi sousedy. Přijel sem jen na pár dní, aby navštívil svou rodinu a založil bankovní účet, na kterém by mohl začít spořit svým rodičům na dům. Znám jeho život i jeho problémy a také vím, že obvinění z teroristického útoku je naprosto absurdní.

Nikdy nebyl líný. Po celých patnáct let v Nizozemí tvrdě pracoval, byl spolehlivý a plný energie. Bylo to patrné v tom, jak pracoval, navazoval přátelství, jak se staral o zvířata a děti, jak se učil cizí jazyky, jak vedl svou vlastní firmu a jak ochotně se učil novým věcem, které potřeboval k životu i k práci. To všechno dělal lépe než kdokoliv jiný. Byl na sebe velmi náročný. Díky tomu získal tolik dovedností a stal se vyhledávaným specialistou na podlahové krytiny. Byl skutečným odborníkem na práci s mramorem a renovaci dřeva. Mnoha lidem pomohl a pracoval pro ně bez nároku na odměnu. Jednoduše miloval svou práci, žil s velkým srdcem a duší a byl ochoten nabídnout vše, co měl.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek