Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gitler kaput! The White House kaput! Ach, ti Rusové... Glosa Karla Steigerwalda

Gitler kaput! The White House kaput! Ach, ti Rusové... Glosa Karla Steigerwalda

Rusové si postavili v armádním lunaparku Patriot u Moskvy menší kopii Říšského sněmu a armáda i mládež ji budou cvičně a manifestačně dobývat. Vždy prý vyhrají. Zvýší se tak vůle k boji a sebevědomí lidu. Před ruskou mocí vše padne. Taková představení Rusové milují.

Před lety v městě Orša vozili každoročně 9. května na Den vítězství nad nacismem v průvodu sochu Hitlera na kolečkách. Na konci slavnosti sochu zapálili a diváci jásali a volali: Gitler kaput! V roce 1971 přijela do Orše družební delegace soudruhů z Magdeburku v NDR. Rusové usoudili, že by nebylo taktní připomínat jim Hitlera.

Místní umělec dostal za úkol sochu Gitlera předělat na Mao Ce-tunga, který byl právě v nemilosti. Stalo se, na konci slavnosti hořel Mao Ce-tung, ale lidé se nedali oklamat. Opět volali: Gitler kaput! Zprávu mi sdělil zvěrolékař českého cirkusu, tam právě přítomného.

Co asi budou volat v lunaparku Patriot u Moskvy, až opět dobudou Říšský sněm? Gitler kaput? Nebo The White House kaput? Ach můj bože, ti Rusové…

Všechny komentáře autora si můžete přečíst na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek