Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Glosa: Čunek for president! To je jediná šance, jak může KDU-ČSL uspět ve volbě hlavy státu

Glosa: Čunek for president! To je jediná šance, jak může KDU-ČSL uspět ve volbě hlavy státu

Pomalu, ale jistě se nám přibližují druhé přímé prezidentské volby. Jak jsem již v Reflexu k nelibosti mnohých čtenářů psal, jsem odpůrcem přímé volby prezidenta, kterou pokládám v našem ústavním pořádku za cizorodou a zbytečně drahou. Nicméně, minimálně ještě jednou se bude volit přímo, s tím už nic nenaděláme.

 

Ve volbách, k nimž dojde již za necelý rok, je asi největším, avšak nikoliv neporazitelným favoritem bezesporu Miloš Zeman. Dodejme pro přesnost, že své oficiální konečné rozhodnutí o kandidatuře oznámí současný prezident 10. března na brněnském sjezdu ČSSD. Ano, stylově v největším městě republiky, jelikož Praha je krajem – dodávám v laskavé jihomoravské nadsázce.

Avšak jako učitel správního práva vsázím deset „úzetek“ (pozn. pro neprávníky – úplné znění zákona) na to, že Zeman určitě kandidovat bude. Mnozí politici, publicisté a další osobnosti veřejného života se „baví“ tím, že shánějí jakéhosi všelidového Antizemana. Nejlépe nepolitika!

Zatím v tomto závodě vítězí Michal Horáček, nicméně se objevují jména další, například předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš. Předseda Akademie je sice váženým mužem a vědcem, nicméně stejně jako zmíněný Michal Horáček bez výraznější politické zkušenosti. Řídit stát není jako řídit Fortunu.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek