Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak je možné, že komunističtí věznitelé mají dneska vyšší důchody než jejich oběti? Glosa Petra Kolmana

Jak je možné, že komunističtí věznitelé mají dneska vyšší důchody než jejich oběti? Glosa Petra Kolmana

Před pár dny jsme se s kamarády (většinou právníky, ale i pár slušných lidí tam s námi bylo) bavili o tom, co pokládáme za nejhorší morální (ne právní) deficit současné české společnosti. Mě osobně dlouhodobě trápí (jadrnější čtenáři ale i čtenářky by doplnili asi jiné sloveso, ale to si jako právník navíc na tomto prestižním webu nemohu dovolit) nevypořádání s komunistickou a estébáckou minulostí.

 
 
 
 

In media res: Nechápu jak je možné, že oběti komunistického režimu mají dnes nižší důchody než „estébáci“, kteří je kdysi mučili či jinak šikanovali. To mi přijde krajně neetické! Není to pro českou společnost symbolické – oběť má nárok na nižší důchod než ti, kteří ji věznili či k jejímu uvěznění dávali příkazy?

Mám za to, že pokud by se mělo něco ve společnosti změnit, tak je mj. na místě odstranit tento pro morálku společnosti zkázonosný nešvar! A čím dříve, tím lépe.

Blíží se volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, byl bych více než potěšen, kdyby si některá ze stran dala tuto nápravu do svého programu. A samozřejmě, kdyby ji následně i reálně provedla. Určitě by to napomohlo k lepšímu (nejen) etickému klimatu v naší, česko-moravské společnosti.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek