Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kdo je Sobotkova tchýně, bolševické manýry v koalici a správná Češka Šlechtová. Glosa Roberta Maleckého

1080p720p480p360p240p

Čau lidi. Strávili jsme teď nějaký čas u Rudého moře s těmito poznatky. Egypt je korupcí prolezlá země s příšernou přezaměstnaností, ve které je, pokud je nám známo, stále platný výjimečný stav a v podstatě válečná situace. V praxi se to projevuje tak, že se tam oproti Česku neděje vůbec nic. Tak pojďme rychle ke strojům, zase bylo z čeho vybírat.

Skončila tzv. vládní krize, jejímž jediným smyslem bylo pokusit se nás obelstít, že to nebyl Bohuslav Sobotka, kdo vzal Andreje Babiše do vlády, tři a půl roku s ním vládl a přijal s ním zákony hrubě narušující svobodu, důvěru mezi lidmi a poměry vůbec.

Vítězem krize se vedle Jiřího Kajínka stal bezpochyby i Sobotka, na jehož podporu se zde dokonce konaly demonstrace, což je zdejší občas opakovaný kýč. A nebyl by to správný předvolební čas, kdyby se do věci nevložili i Ištvan boys z Olomouce, kteří provedli rozsáhlou razii kvůli kšeftování s policejními spisy a obvinili mimo jiné brněnského mecenáše hnutí ANO Davida Rusňáka, jinak též zetě náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové. A pak se začaly dít věci:

Objevila se hned kritika, že Sobotka přestřelil, neboť trestat někoho jen za jeho rodinné příslušníky je znakem bolševismu a poměrů, které zde panovaly před rokem 1989. Což je samozřejmě pravda, bez debat a bez omluvy. Ale i další reakce stály za to:

Nám z toho tedy vychází konstatování, že Březina je cosi jako Sobotkova tchýně.

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Vždy, když policie obviní někoho spjatého s politickou stranou, jako teď třeba zmíněného Davida Rusňáka, hned se pozastavuje členství, nebo přímo vylučuje či vystupuje.

„Pro nás je nepřijatelné, abychom měli takové sponzory. Já jsem okamžitě nařídil jihomoravské krajské organizaci, protože to je jejich sponzor, aby okamžitě ten dar vrátili a aby dali návrh na vyloučení pana Rusňáka z hnutí,“ uvedl Andrej Babiš pro Novinky.cz 20. května.

A to zase ne, jen si je pěkně nechte. Celá léta pro vás pracují, peníze vám nosí, to jsou vám dobří. A teď, když na ně padl stín podezření nebo rovnou nějaká špína, tak nám je chcete vracet? Jsou vaši, vaše vizitka, co my teď s nimi?

Prezident Miloš Zeman se vrátil z veleúspěšné návštěvy Číny, kde propagoval nerozborné přátelství našich národů a inkluzi. Jen se mezitím trochu pozapomnělo na jeho dubnovou návštěvu Bílého domu, která se možná měla uskutečnit až na počátku května. Připomeňme si, jak to vlastně celé vzniklo:

„Donald Trump v rozhovoru ocenil skutečnost, že prezident republiky byl jediným evropským prezidentem, který ho veřejně podpořil ještě před listopadovými volbami v USA.” To uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v prosinci 2016.

Teď to skoro vypadá, že Zeman nikam nepojede, ale nevadí. Třeba takový Kolumbus jel zadem do Asie a skončil v Americe. No a Zeman jel v dubnu do USA a skončil v květnu v Číně. Čili za nás v pohodě, je to takový prezident-objevitel.

Naštěstí jsou mezi námi ještě lidé, kteří to myslí dobře. Jako třeba ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Tu probíhající třeštění spojené s hokejovým šampionátem dohnalo až k následujícímu výronu.

Přesně. Sáhněme si všichni do svědomí, komu z nás jde opravdu o dobrou věc? Tak už toho nechte, jsme přece Češi. Nebo Slováci. Nebo prostě tak něco.

Tak klidnou mysl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek