Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Klaus i Zeman vládli železnou rukou, proti Babišovi však byli úplní břídilové. Komentář Jiřího Štefka

Klaus i Zeman vládli železnou rukou, proti Babišovi však byli úplní břídilové. Komentář Jiřího Štefka

Víkendový volební sněm vládního hnutí ANO byl posledním setkáním svého druhu, na němž se ještě jakž takž zachovalo zdání demokracie. Příště už se podobná setkání konat nemusejí. Byla by to ztráta času. Stačí, když korunní princ hnutí Jaroslav Faltýnek e-mailem rozešle všem zainteresovaným pokyny a instrukce Andreje Babiše. A běda tomu, kdo si to neotevře a do tří hodin nezašle potvrzení o přijetí zprávy a závazku příkaz splnit!

Některé změny ve stanovách ANO nás v čase vracejí nazpět hluboko do 20. století. Například staronový šéf hnutí Andrej Babiš získal neomezenou pravomoc škrtat jména na volebních kandidátkách hnutí, libovolná jména doplňovat nebo pořadím kandidátů svévolně hýbat.

Nikomu to nebude muset vysvětlovat. A lze i předpokládat, že nikdo se ho ani na to ptát nebude. Ostatně i během stranického sletu nikdo z delegátů nesebral odvahu vznést na svého předsedu byť alespoň symbolický dotaz.

Podtrženo sečteno, Andrej Babiš získal o víkendu nad hnutím absolutní kontrolu i de jure, což už snad konečně vyvrátilo i poslední pochybnosti těch, kteří stále nechtěli uvěřit, že ANO a Andrej Babiš jedno jest.

Nyní už nepůjde remcat, rebelovat či odmlouvat. Každý, kdo se postaví byť i jen na malý odpor proti vůli svého lídra, si může sbalit kufr a táhnout ke všem čertům. A v pekle se ještě třást, jestli někde ve spřízněném tisku na něj nevyplave něco ošklivého.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek