Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Komentář Bohumila Pečinky: Odvolání Babiše? Hra zašla daleko

Komentář Bohumila Pečinky: Odvolání Babiše? Hra zašla daleko

Okolí premiéra Bohuslava Sobotky rozehrálo hru proti Andreji Babišovi. Ta hra má parametry pohnout celou politickou scénou. Všechno začalo před více než měsícem, když šéf TOP 09 Miroslav Kalousek víceméně rutinně předložil ve sněmovně návrh usnesení, podle nějž má místopředseda vlády Babiš objasnit své údajné daňové podvody. Textu se chopili vládní lidovci a přidali bod 2, který říká, že pokud Babiš neobjasní své finanční operace do 30. dubna, má z toho premiér vyvodit závěry.

Pro usnesení hlasovala dvoutřetinová většina poslanců odleva doprava. Nastal předvolební boj všech proti všem. Ale tyhle manévry zůstaly uzavřené v české politické bublině, takže širší veřejnost moc nechápala, co se to mezi vládními stranami vlastně děje. Možná i proto vypracoval tým Sobotkových poradců v čele s Vladimírem Špidlou analýzu Babišových finančních a majetkových operací.

A aby to bylo dokonalé, rovnou za předchozích 25 let. Závěr opatřili dvaadvaceti otázkami, na něž má jejich koaliční partner odpovědět. K tomu nejde mlčet. Když před třemi lety zveřejnil tehdejší redaktor Reflexu Tomáš Pergler knihu o Andreji Babišovi, byla v ní většina faktů, které dnes obsahuje vážně se tvářící analýza.

Celý komentář si přečtěte na webu E15. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek