Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Komentář Bohumila Pečinky: TOP 09 aneb Neuhneme a co dál?

Komentář Bohumila Pečinky: TOP 09 aneb Neuhneme a co dál?

Přestože má strana v průzkumech zhruba polovinu preferencí, než dosáhla v minulých volbách, je z nejhoršího venku. Po neúspěšných krajských volbách na podzim 2016 se zdálo, že se definitivně potápí a v přímém přenosu sledujeme její odcházení, společně s bývalým předsedou Karlem Schwarzenbergem.

Pět měsíců před sněmovními volbami to však vypadá tak, že TOP 09 přežila svou klinickou smrt a s největší pravděpodobností se opět dostane do parlamentu. Velký podíl na tom má právě postoj, který partaj shrnula do sloganu Neuhneme, myšleno hlavně Andreji Babišovi.

První tři roky existence hnutí ANO působila kritika ze strany TOP 09 jako zvláštní druh posedlosti, který nemá racionální zdůvodnění. Teprve série Babišových finančních skandálů jako by tomuto postoji dala hlubší zdůvodnění a lidé na to začali slyšet.

Souběžně se v části společnosti vytvořila atmosféra ve stylu: nemusím sice Kalouska, ale kvůli hrozbě Babiše ho chci mít v parlamentu. On neuhne. Jen za tento postoj „topka“ nejspíš získá svých pět procent a všechno nad to už bude za programové věci.

Celý komentář čtěte na webu E15.cz

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek