Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mají kuřáci platit vyšší zdravotní pojištění? Vždyť už ho platí, pane Pirku!

Server INFO.CZ v úterý zveřejnil rozhovor s českým špičkovým kardiochirurgem Janem Pirkem. Je smutné, že ač slavný lékař, tak nemá pan profesor ani ponětí o daňovém systému. Tu daň za to, že si kouřením ničím zdraví, totiž už dávno spolu se všemi ostatními kuřáky platím.

Samozřejmě nechci tvrdit, že kouření neškodí zdraví — takový výrok by pochopitelně nebyl pravdivý, kouření skutečně škodí. Pokud nevěříte, přijďte si se mnou vyjít pár schodů a poslechnout si, jak dýchám.

Samozřejmě nechci tvrdit ani to, že z kouření nejsou žádné náklady navíc na léčbu kuřáků. Devět z deseti rakovin plic je z kouření. Ovšem lékařskou péči navíc, kterou spotřebuje celoživotní kuřák, má ten padouch už dávno předplacenou, ne-li dvakrát.

1080p 720p 360p
Kuřáci a obézní mají víc platit. Zkracují si život a stát na všechno nemá, říká Jan Pirk

Jan Pirk — jenž jako každý kardiochirurg má samozřejmě na kouření spadeno, protože dennodenně odstraňuje jeho škodlivé následky u svých operovaných pacientů — navrhl v rozhovoru pro INFO.CZ individuální výši zdravotního pojištění, kdy by si pojišťovny každého plátce pořádně vyšetřily a prověřily a pak by mu stanovily vyšší zdravotní pojistné, pokud nese nějaká zvýšená zdravotní rizika.

Například je kuřák nebo tlustej. Ano, obézní jedinci takto zatěžují státní pokladnu a ve zdravotní péči si většinou zkonzumují víc, než do zdravotnického systému za rok zaplatili. Tento výrok ale absolutně neplatí pro kuřáky.

Celý komentář čtěte na webu Reflex.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek