Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nactiutrhač zvířat Bělobrádek. Na šibenici! Komentář Zdeňka Šarapatky

Nactiutrhač zvířat Bělobrádek. Na šibenici!  Komentář Zdeňka Šarapatky

Předseda lidovců udělal vtip. Coby tvrďák, uvyklý surovostem jatek i politiky, tu rád děsí černým humorem. Že každý hned netleská, není divu, proti gustu žádný dišputát. V rozdělené zemi, kde se mračí na potkání a místo fórů frčí hlavně výhrůžky a sprostota, má ale tuplem smůlu, politik je tu jen za špínu a nudu a má leda šoupat nohama.  Navíc, co smí jiní od Hradu až po Čapí hnízdo, tu nesmí křesťan z povolání. Jedni mu proto zostra nakládají za pitomý vtípek o psovi, druzí pro změnu vyčítají, že je svíčková bába či proradný vykuk s černým pozadím. Z daní ho přece neplatí za legraci, i když ji dělá v privátu sociálních sítí.  

Prominou mu leda brániční trhák o Hurvínkovi a Máničce, břitší  humor se k lidovci nejspíš nehodí. Černé legrácky mu po včerejšku ale už nikdy neodpustí, byť jsou právě u něj ironií osudu. Pavel Bělobrádek zná totiž cenu života víc, než kdokoli jiný. A černý humor má zjevně za flastr na vleklou nemoc, ze které není cesty. Takovým se těžko chápe, že smrt psa máme polidštěnou a u zpráv o mrtvých jíme párek v rohlíku.

V čem vicepremiér (sic!) selhal, teď píší všechna média. Davy rozpálil do běla, když chtěl zase po svém na facebooku vtipně oponovat eseji novinářky Sulovské o smrti rodinného psa, ke kterému ausgerechnet nepřilnula. Neumřel, umírají pouze lidé, nevinně kontruje Bělobrádek.  Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena… Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umírat, jídlo, jíst, kakat atd.) je modernistické, levicové a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtlině s korálky na krku, náušnicemi v nose, pupku a obočí, s plandající sukní (lunty) a pijící čaje z misky, dodává předseda lidovců s rozjuchanými smajlíky, jež mají  zdůraznit rádoby nadsázku. Marně. Za černý humor měl černé úterý. U pejskařů až do voleb.

Že je neempatické „hovado, debil, sluníčkář a vítač“ tu schytal napříč věkem i pohlavím, okázalé vysokoškolské tituly i fotky něžného mateřství v osobních profilech facebooku nevyjímaje. Že je v žoldu iluminátů, Sorose a Merkelové ale možná zaskočilo i zaryté konspirátory. Schytal to dokonce i sám papež a došlo na proškolení předsedy křesťanských demokratů z Bible. Nezůstalo ale jen u nadávek, aby už vicepremiér „chcípnul“ se teď na Facebooku těší třeba reálný Jirka Zajíc s diplomem z ČVUT nebo Petra Hvězdová z Opočna a řada podobných.

V porovnání se svými předchůdci je přitom předseda Bělobrádek rozený bavič. Hnutí mysli u lidovce Čunka, který viděl v pražské Prague Pride „pochod smrti této civilizace“a sexuální orientace je podle něj dokonce volbou, pak vzbuzuje obavy, zda africký mor kanců na Zlínsku nepronikl i do tamních nejvyšších pater. Přesto není Bělobrádek zrovna mistrem humoru. Vtipkování se mu už párkrát vymstilo. Leckdo jej má navíc za suchara a jeho jinotaje a vtipné náznaky v porovnání s obhroublostmi prezidenta Zemana a zdrcujícími vulgaritami Andreje Babiše pak za čiré břídilství.

Zemanovy žerty o ženském přirození sem a tam a Babišův otřesný slovník nejsprostších urážek na adresu žen v kabinetu i vládních kolegů ovšem internetoví mstitelé ochotně oslyší. Tady jim nevadí nic. Ani nepípnou, když potenciální premiér skrz podřízené úředníky klečí na konkurenci svého Agrofertu a lítá v padesátimilionovém čapím maléru. Stačí jim totiž, že se na fotkách mazlí s ušáčkem a laská tam koníka. I jeho psi určitě kakají po vybraném jídle a k tomu jim hraje Kryštof. Také prezident Zeman má rád zvířátka. Prasátka. Na všechny způsoby. Internetoví Hvězdová i Zajíc je za to zbožňují, zato Bělobrádka by už zítra rádi pohřbili. Nactiutrhač zvířat totiž nemluví jejich řečí a navrch dělá veterinářské vtipy o psech, kteří podle nich umřeli, ne jen pošli. Petice za popravu lidoveckého politika prý už kolují v továrnách a družstvech. Oko za oko, zub za zub, ten Bělobrádkův za psí. Kvůli vtipu tu voláme po smrti. Zase si žijeme báječná léta. Pod psa.   

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek