Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Násilí v Hamburku: Levičáci horší nácků. Komentář Jiřího X. Doležala

Násilí v Hamburku: Levičáci horší nácků. Komentář Jiřího X. Doležala

Summit dvaceti nejvyspělejších zemí ukázal, že v současnosti ubývá sociální patologie na pravici, a naopak z ultralevice se stává reálné ohrožení veřejnosti. Takovou paseku, jakou udělali v Hamburku anarchisté a levicoví radikálové, náckové prostě nezvládnou.

Dlouhá léta jsem psal o extremismu, a to z osmdesáti procent o extremismu pravicovém. Teprve v posledních letech jsem víc začal psát o ultralevici - především v souvislosti s jejími žhářskými vyhrůžkami a útoky na restauraci Řízkárna či s jejich okupací budovy Kliniky na Žižkově. Summit G20 ukázal, že do budoucnosti se budu muset i nadále věnovat spíše řádění ultralevičáků, než neonacistickým demonstracím.

V Hamburku se v jednacím sále setkali představitelé dvaceti nejvyspělejších zemí světa, a v ulicích města se zase setkali soudruzi anarchisté, anarchosyndikalisté, marxisté, maoisté, trockisté, guevaristé a všechny další představitelné odrůdy světové ultralevice. Záměrně píšu světové, protože do Hamburku se sjeli extremisté z celého světa, i zaoceánští.

Celý článek si přečtete na webu reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek