Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ostuda na Hradě, čí je Zeman vlastně prezident a zahulíme, uvidíme. Komentář Roberta Maleckého

720p360p

Prezident žije a má dvě nohy; levou a pravou. Také se umí sám postavit a zase si sednout. Tolik zásadní sdělení uplynulého týdne a nyní už k některým méně podstatným událostem z českých luhů a hájů.

Předseda all-star týmu, který stále ještě předstírá, že je vládou České republiky, zjistil, že Miloš Zeman dělá zemi ostudu. Gratulujeme.

„Věřím, a tak, jak mluvím s lidmi, zdaleka nejsem sám, že po prezidentských volbách budeme mít jinou hlavu státu. A to nepochybně zlepší politickou kulturu na Hradě, protože to, co sledujeme dnes, je bohužel jedna velká ostuda.“

(Bohuslav Sobotka pro Právo, 25. srpna)


Pro nás, co jsme poslední čtyři roky měli na práci i jiné věci než vládnout s Andrejem Babišem a pak předstírat, že to není pravda, to zase takové překvapení není. Ale jistě stojí za to si připomenout, čí byl (nebo je) Miloš Zeman prezident. Ono to totiž zase tak těžké není, i když možná bude Bohuslav Sobotka opět překvapen.

„Žádáme občany, aby v druhém kole volby zvážili podporu Miloše Zemana jako kandidáta, který není spojen se současnou pravicovou vládní koalicí.“

(Bohuslav Sobotka po prvním kole prezidentské volby, 12. ledna 2013)

Ještě stojí za to říct, že rozhodnutí vedení ČSSD tehdy bylo jednomyslné. Není to samozřejmě pro ČSSD jednoduché přiznání, rozumíme. A víme, že léčba tohoto druhu amnézie nebývá snadná. Ale dobře na ni působí třeba čtyři roky v opozici.

Co se stane, když se právník ve službách státu vydá na pole amatérské sociologie a epidemiologie? Toto:

„Kdyby pračlověk snědl psychotropní houby, zapil je medovinou a práskl sebou na zem, sežere ho první medvěd, který by šel kolem, a bylo by hotovo. Dnes mají lidé úplně jiné starosti, než aby přežili. Já to považuji za projev sociálního parazitismu, jak se říká: Zahulíme, uvidíme.“

(státní zástupce Kamil Švec hájí tvrdou represi vůči majitelům growshopů, server iRozhlas.cz, 23. srpna)

Celkem rozumíme tomu, že je pro státního zástupce jednodušší vytvořit si světonázor sledováním Samotářů nebo seriálu Pustina než si zvyšovat kvalifikaci studiem relevantních vědeckých publikací. Je samozřejmě příšerné, že sem tam jeho mulitidisciplinarita dopadne na obyčejné lidi, které pak vláčí po soudech. Aspoň ale, že je s pánem legrace, jak ukázal v další své odpovědi.

„Já si celkem vážím J. X. Doležala, který je v řadě případů rozumným člověkem. Ale je to určitý exot. Takoví nemohou být všichni.“

Tak to jsme rádi, že má státní zastupitelství kvóty na počet určitých exotů v zemi. Ještě by to chtělo nějaké ty seznamy.

Na závěr se ještě vrátíme na Pražský hrad s malým kvízem. Zajímalo by nás, co znamená věta, kterou si na twitter poznamenal mluvčí Jiří Ovčáček: Dnes večer zreznul plíšek.

a) dospělý muž ve vysoké státní funkci si neotřele pohrává s podobou jména šéfa komise pro úniky z policejních spisů Martina Plíška,

b) jde o volání osamělého mladého muže v nouzi, který potřebuje hospitalizaci,

c) na Hradě pršelo a Ovčáčkovi zmokla stavebnice Merkur, kterou si po večerech s Milošem skládají.

Správné odpovědi posílejte na adresu redakce@sputnik.ru, vylosovaní výherci obdrží fotografie Vladimira Putina a matrjošku.

Text původně vyšel na serveru HlídacíPes.org.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek