Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podle Putina není Snowden zrádce. Jak by asi s někým takovým zatočili v Rusku? Glosa J. Jandourka

Podle Putina není Snowden zrádce. Jak by asi s někým takovým zatočili v Rusku? Glosa J. Jandourka

Ruský prezident Vladimir Putin soudí, že bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, který požívá azylu v Rusku nejméně do roku 2020, není zrádcem Spojených států. To je skutečně neotřelá myšlenka.

 
 
 

Snowden v roce 2013 vynesl mnoho tajných informací, jež ukazují značný rozsah americké elektronické a telefonní špionáže. Týkalo se to desítek miliónů Američanů i vedoucích činitelů spojeneckých států, německé kancléřky a francouzského prezidenta.

„Snowden není zrádce. Nezradil zájmy své vlasti, nepředal jiné zemi informace, které by poškodily lid jeho země,“ řekl Putin podle agentury Interfax v rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem, jenž o něm natáčí čtyřdílný dokument.

Putin, sám bývalý důstojník KGB, který se nejspíš v NDR zabýval sledováním sovětských občanů, nicméně se Snowdenovým chováním nesouhlasí. „Kdybyste se mne zeptal, zda to bylo správné, či nikoliv, odpověděl bych, že nikoliv,“ řekl s tím, že když se Snowdenovi práce u Národní bezpečnostní agentury (NSA) nelíbila, mohl prostě dát výpověď.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek