Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Politici tvrdí, že základem státu je rodinná politika a... Pak se rozvedou. Teď k tomu míří Sobotka

Politici tvrdí, že základem státu je rodinná politika a... Pak se rozvedou. Teď k tomu míří Sobotka

Všechny politické strany a prakticky všichni politici bez výjimky neustále opakují, že pro stát je základem správná rodinná politika. Najdeme to v programech stran, slyšíme to v předvolebních kampaních. Samotná realita je ale u politiků jiná. Klasická rodina pro mnohé z nich až tolik neznamená, svým možným voličům lžou. Posledním příkladem je premiér Bohuslav Sobotka, který se rozešel s manželkou, není v tom ale sám.

Když se podíváme na české premiéry v posledních desetiletích, tak se zdá, že toto povolání je pro jejich rodiny skutečnou katastrofou.

V přímém přenosu se v době své politické kariéry rozváděl Mirek Topolánek i Jiří Paroubek (ten se už mezitím stihl rozejít i s druhou manželkou). Milenecký vztah premiéra Petra Nečase s vrchní ředitelkou Sekce kabinetu předsedy vlády Janou Nagyovou dokonce vedl k neslavnému pádu českého kabinetu.

Podruhé ženatí byli i někdejší premiéři Miloš Zeman, Stanislav Gross a Jan Fischer.

Nezdálo se, že podobný osud stihne i Sobotku, protože jeho manželka vystupovala na veřejnosti jen výjimečně a vlastně nikdy nic neříkala. Vztah byl pro veřejnost zastřen tajemstvím a nebylo možné vysledovat, co se děje. Ostatně je to věc těchto dvou lidí, do toho nepřísluší nikomu vrtat.

Celý komentář si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek