Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Proč nebude profesor Drahoš prezidentem. Komentář Jiřího X. Doležala

Proč nebude profesor Drahoš prezidentem. Komentář Jiřího X. Doležala

Ano, Česká republika konečně má protikandidáta k Miloši Zemanovi v nadcházející prezidentské volbě. Je to kandidát mnohem lepší, než si ho tato země zaslouží, kandidát inteligentní, vzdělaný, noblesní, kultivovaný a nezkompromitovaný. Proto nebude prezidentem.

Tak je to podle mých zdrojů z Akademie jisté. Předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který je medii označován jako kandidát na prezidenta, výzvu přijme. I jeho současné výroky už ukazují, že do toho asi půjde: „Do doby odchodu z Akademie (kde mu končí funkce, pozn. aut.) bych považoval za neseriózní cokoli vyhlašovat," sdělil ČTK.

Je to gentleman a umí oddělovat role - ale úmysl kandidovat rozhodně nepopřel. A o podpoře jeho kandidatury uvažují lidovci, TOP 09 i Starostové a nezávislí (STAN). A není žádný důvod, proč by neměl být přijatelný také pro ODS nebo Svobodné - mít nějaký rozumný argument proti tak sofistikovanému kandidátovi je poměrně těžké. Takže pravici má celou, a přesto není valného důvodu, proč by měl vadit levici.

I mám po problému, který mne s blížícími se prezidentskými volbami trápil. Dát hlas Zemanovi nebo Horáčkovi - to bych si radši tu ruku urazil. A nejít volit - to bych se musel čtyři následující roky stydět, že i já jsem spoluviníkem Zemanova znovuzvolení. Ale koho volit, to jsem fakt neměl. Nyní se situace rapidně změnila.

Více si přečtěte na webu Reflexu.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek