Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výzva Bohumila Pečinky poslancům: Zbavte Zemana pokušení!

1080p720p480p360p240p

To, co se na Pražském hradě včera odehrálo, nebyla politika. Čelný střet prezidenta Zemana a premiéra Sobotky měl ráz osobní msty. To nebyl příběh pro politology a novináře, ale pro romanopisce typu Balzaka nebo Lustiga.

Všechno sice probíhalo v duchu debat o demisi vlády a úvah, jestli demise vlády znamená demisi jen premiéra, nebo celého kabinetu, ale nenechme se mýlit. Prezident Zeman jen zkoncentroval veškeré své pohrdání českým premiérem a připravil mu šílené aranžmá přijetí před zraky desítek novinářů. Nepříliš statečný a politicky nevynalézavý Sobotka z toho nakonec vyšel docela dobře, i když širší veřejnost jeho politické kroky dnes většinou nechápe.

To, co chápe zcela jistě, je, že dva političtí predátoři (Zeman, Babiš) útočí na politického králíčka (Sobotku), což začíná vyvolávat vlnu solidarity s tím slabším. Sobotkovi to zpříjemní jeho postupný odchod a jeho premiérství dostane pozitivní tečku. A jak to skončí s českou vládou v demisi-nedemisi?

Prezident Zeman se bude ústy nezvoleného viceprezidenta Ovčáčka snažit interpretovat celou situaci tak, že Sobotka neví, co chce, atd. Během následujících dní však vychladne a uvědomí si fatální chybu, kterou udělal. Tím, jak se vložil do čelního konfliktu Babiš–Sobotka na jednu stranu, nalepil si na čelo značku Agrofertu, což může být pro jeho tradičně levicové voliče problém. Proto se bude snažit toto stigma zakrýt, jak to jen půjde. A jak?

Celý komentář si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek