Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman na cestách aneb Zaplatit kafe a chlebíčky za prezidenta je veliká čest. Glosa Jiřího Štefeka

Zeman na cestách aneb Zaplatit kafe a chlebíčky za prezidenta je veliká čest. Glosa Jiřího Štefeka

Během nedávné návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Libereckém kraji v některých médiích opět zazněla kritika, že si hlava státu takto za peníze daňových poplatníků dělá kampaň pro své znovuzvolení. A co víc, poprvé se ozvaly hlasy kritizující skutečnost, že si prezident nechá všechno zaplatit od navštíveného kraje a ze svého hradního rozpočtu na své spanilé cesty nepřispívá (a nehodlá přispět) ani korunu.

 

Podle vyjádření jednotlivých krajů se celkový účet za Zemanovy návštěvy v regionech vyšplhal už na 17 milionů korun. Prezident absolvoval během svého mandátu už celkem 48 cest, průměrné náklady na jednu z nich tak přesahují 300 tisíc korun.

Zatímco místa, kam Zeman a jeho doprovod zamíří, si na Hradě vybírají dle vlastního uvážení, účty však míří rovnou na bedra zvolených hostitelů. A vše nasvědčuje, že se to měnit nebude ani do budoucna. Miloš Zeman totiž na dotaz, zda by se Hrad měl na financování jeho cest podílet, totiž prohlásil, že se nebude nikoho doprošovat, aby za něj zaplatil chlebíčky a příště by do takového kraje (který by chtěl příspěvek na úhradu nákladů) nejel. To, že mu kraje zaplatí bydlení a slavnostní večeře a rauty a mnoho dalších položek, Zeman jaksi zapomněl dodat.

Aby mně bylo rozuměno, předem zdůrazňuji, že proti cestování prezidenta po krajích nic nemám. Naopak, je dobře, když čas od času zavítá nejvyšší představitel státu i do odlehlých míst, aby viděl, jak se tam lidem žije. Dělal to kdysi Václav Havel a po něm i Václav Klaus, Zeman jen pokračuje v nastoupené tradici. Mám tu však několik výhrad, několik velkých „ale“.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek