Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odlet z Prahy, Mnichova nebo Vídně: Parkování často vyjde draho, sehnat se dá ale i za hubičku

Odlet z Prahy, Mnichova nebo Vídně: Parkování často vyjde draho, sehnat se dá ale i za hubičku

Pokud nemáte přátele, kteří by vás a kufry dopravili na letiště třeba i ve dvě ráno, určitě pravidelně řešíte, jakou formu dopravy zvolíte. Pokud nemáte Prahu nebo jiné mezinárodní letiště v dosahu MHD, určitě hledáte parkování, které by vás za týden nebo čtrnáct dní nevyšlo dráž než samotná letenka.

Praha

Přímo na letišti Václava Havla zaparkujete na osm dní za 990 korun, což je nejlevnější ze tří nabízených variant. Jednou z nesporných výhod ale je, že z parkoviště do odletové haly dorazíte po svých přibližně za tři minuty.

Parkoviště, která jsou od letiště o něco dál, ale nabízejí i výhodnější nabídky, řádově se ceny pohybují mezi 500 až 700 korunami za osm dní. Doprava k samotnému terminálu je často zahrnutá už v ceně, je ale dobré si to ověřit. Pokud svoji cestu plánujete poměrně dlouho předem, můžete si vyhradit i čas na sledování nejrůznějších promo akcí, které parkoviště nabízejí. Například Parkia.cz nabízí v jedné ze svých akcí týdenní stání za 9 korun. 

Auto samozřejmě můžete nechat i mimo parkoviště a zbytek cesty dojet hromadnou dopravou, nikdo vám ale nezaručí, že auto najdete na stejném místě a ve stejném stavu, v jakém jste ho opustili.

Vídeň

Ve Vídni zaparkujete o poznání dráž. Za stání, které oficiálně nabízí tamní letiště, zaplatíte za osm dní 90 až 200 eur. Pokud si ale vzpomenete včas, je velká šance, že srazíte náklady za parking na minimum. Prvních 100 zákazníků zaplatí za jeden den jedno euro. Schůdnou alternativou je využití jiné dopravy. Například RegioJet vypravuje denně kolem deseti spojů a zpáteční jízdenka z Prahy přímo na vídeňské letiště vás přijde přibližně na 1100 korun.

Mnichov

Parkování u mnichovského letiště vás vyjde na 35 až 100 eur. Počítat musíte navíc s tím, že jednotlivá stání jsou poměrně daleko, takže doprava k terminálům trvá 10 až 15 minut. Pokud se rozhodnete, že přece jen auto necháte doma, můžete využít například Deustche Bahn Bus, ten z Prahy vyráží třikrát denně a za necelých pět hodin dorazí přímo na letiště, zpáteční jízdenka vás přijde na necelých 800 korun.

Frankfurt

Mezi velmi frekventovaná letiště v Evropě patří i to ve Frankfurtu. Přesto lze poměrně nedaleko zaparkovat zcela zdarma. A to v městečku Kelsterbach, ze kterého se vlakem, který jezdí každých 20 minut, dostanete přímo na letiště. Pokud byste nechtěli nechat auto napospas a raději ho svěříte hlídanému parkovišti, připravte si 45 až 55 eur na osm dní.