Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čtveřice mužů zmlátila do bezvědomí 24letého mladíka. Policie prosí o pomoc

Čtveřice mužů zmlátila do bezvědomí 24letého mladíka. Policie prosí o pomoc
 

Skupina čtyř mužů zbila v polovině července v parku Přátelství v pražském Proseku do bezvědomí 24letého mladíka. Policisté po pachatelích pátrají, nyní zveřejnili podobiznu jednoho z nich. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Napadený mladík musel být operován a skončil v několikatýdenní pracovní neschopnosti.

Mladý muž byl v parku napaden čtyřmi útočníky v noci z neděle 16. července na pondělí 17. července krátce po půlnoci. "Muži nejprve po poškozeném chtěli cigarety, které jim dal. Pak do něj začali strkat, až na něj jeden z nich zaútočil pěstmi," popsal útok Daněk. Mladík upadl na zem, kde do něj muži ještě kopali a šlapali mu na hlavu.

Když ztratil vědomí, pachatelé ho odtáhli k jezírku v parku a hodili ho do vody. Mladík se probral, dostal se na břeh, kde ale znovu asi na dvě hodiny omdlel. "Potom se mu podařilo odplazit k jednomu z panelových domů, kde bydlí jeho přátelé. Ti mu zavolali záchrannou službu," doplnil mluvčí. Napadený pak skončil s mnohočetnými zraněními v nemocnici.

Když se mladíkův stav zlepšil natolik, aby mohl popsat napadení, sestavili s ním kriminalisté identikit jednoho z útočníků. "Jedná se o muže ve věku mezi 25 až 30 lety, který je vysoký asi 190 centimetrů a má štíhlou postavu. Má světlou pleť, tmavohnědé výrazné oči, tmavé obočí, úzký rovný špičatý nos a úzké rty," popsal pachatele Daněk.

V době útoku byl hledaný muž oblečen do tenkých tmavých kraťasů, pruhovaného trička a na hlavě měl kšiltovku. Mluvil česky bez přízvuku. "Jestliže muže podle popisu nebo identikitu poznáváte, kontaktujte linku 158," uvedl mluvčí policie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek