Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

"Depešáci" znovu v České republice. Legendární skupina vystoupí v pražské aréně O2

"Depešáci" znovu v České republice. Legendární skupina vystoupí v pražské aréně O2

V pražské O2 areně dnes vystoupí britská skupina Depeche Mode. V roli předskokana se objeví americká noise rocková písničkářka EMA. Depeche Mode ve složení Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher v metropoli naposledy vystoupili loni 24. května v pražské Eden Areně. Opět je čeká vyprodané hlediště.

Skupina při květnovém koncertu v Edenu zahrála téměř polovinu písní z nové desky Spirit. Nezapomněla ani na letité hity Everything Counts, Enjoy the Silence, Never Let Me Down Again nebo Personal Jesus, které si nechala na závěr koncertu. V zimní části svého turné Global Spirit Tour kladou Depeche Mode větší důraz na své deváté studiové album Ultra vydané v dubnu 1997.

V České republice, kde se představili již několikrát, mají britské legendy elektronické hudby řadu příznivců. Vůbec poprvé se kultovní "depešáci" v Česku představili ještě za komunistického režimu, a to na pražské Letné v roce 1988.

Depeche Mode dosud prodali více než 100 milionů desek a vystoupili pro více než 30 milionů fanoušků po celém světě. The Global Spirit Tour je osmnácté turné skupiny a kapela na něm koncertně vystupuje poprvé po více než třech letech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek