Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Doktorkou z pražské záchranky cloumaly po zásahu emoce. Její fotka obletěla svět

Doktorkou z pražské záchranky cloumaly po zásahu emoce. Její fotka obletěla svět

Ačkoli jsou záchranáři profesionálové, kteří zvládají kritické situace s nadhledem, i oni jsou jenom lidé. Názorně to dokládá pražská záchranářka Katarína Veselá, která dala průchod emocím při boji o život mladého muže, jež utrpěl zásah elektrickým proudem. Momentka, která velmi emotivní okamžik zachycuje, obletěla svět. 

Byla to směna jako každá jiná. Katarína Veselá vyrazila se svými kolegy zachraňovat mladého dělníka, kterého na stavbě zranil elektrický proud. Poskytli mu první pomoc a následně ho předali do péče doktorů v jedné z pražských nemocnic. V tu chvíli dolehla na mladou záchranářku tíha okamžiku.

„Přestože jsme profesionálové, i my jsme jen lidi,“ vysvětlila Veselá serveru TN.cz. „Během výjezdu dokážeme pracovat klidně a profesionálně, po výjezdu už si dovolíme mít emoce,“ dodala.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Právě v tu chvíli vznikla fotografie, kterou Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy vyvěsila na svém facebookovém profilu. Odtud ji sdílely stovky lidí, kteří měli pro mladou záchranářku jen slova chvály a ocenění.

„My bilancujeme. Výjezd zvládáme jako profesionální tým, všechno probíhá v pořádku, ale tam probíhalo takové mé zamyšlení nad osudem toho pacienta,“ vysvětlila Veselá pro TN.cz okolnosti vzniku velmi emotivní momentky.