Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ledová Praha po osmnácté. Akce opět otvírá muzea a památky, zájem je obrovský

Ledová Praha po osmnácté. Akce opět otvírá muzea a památky, zájem je obrovský

Akce Ledová Praha, která se koná v metropoli už po osmnácté, nabízí návštěvu více než 40 památek, muzeí a dalších turistických míst, některá zdarma či se slevou. Akce určená pro rodiny s dětmi, dětské oddíly i děti z dětských domovů, trvá ode dneška do neděle.

K využití volných vstupů a slev potřebují lidé takzvanou Ledovou kartu, která je zdarma. Vyzvednout si ji mohou do dnešních 17:00 v ústředí Pionýra na Senovážném náměstí. "Musím říct, že počet zájemců je v posledních letech skoro neuvěřitelný. Vždyť rozdáváme kolem 15.000 kartiček. A letos to nevypadá, že by účastníků bylo méně. Je to i proto, že mnozí se vrací několik let po sobě, protože celou nabídku Ledovky za víkend prostě nejde projít," uvedla koordinátorka akce Irena Černá.

Kompletní nabídka vstupů je k dispozici na webu. Zdarma mohou lidé navštívit například novou budovu Národního muzea, Národní památník na Vítkově, Náprstkovo muzeum nebo třeba Síň slávy českého fotbalu. S různými slevami pak je třeba prohlídkový okruh B Pražského hradu, Židovské muzeum, Botanická zahrada, Staroměstská radnice nebo Vyšehrad.

Jako každý rok se v sobotu uskuteční i tradiční koncert Děti dětem, jehož základem jsou vystoupení úspěšných dětských účastníků otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek.

Akci společně pořádají Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí, ročně se ji zúčastní tisíce lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek