Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Libeňský most částečně nahradí přívoz. Má lépe propojit Holešovice a Karlín

Libeňský most částečně nahradí přívoz. Má lépe propojit Holešovice a Karlín

Na Vltavu ve čtvrtek vypluje v hlavním městě mimořádně přívoz mezi Holešovicemi a Karlínem. Důvodem je zavření Libeňského mostu pro MHD a automobily. Přívoz zahájí provoz 07:00. ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Libeňský most byl uzavřen v pátek od 01:00 a mohou na něj pouze pěší a cyklisté. Zavedením přívozu Praha v uplynulých týdnech nahradila zřícenou lávku v Troji.

Přívoz HolKa bude v provozu každý den v základním intervalu 30 minut, ve špičkách pracovních dnů bude zkrácen na 15 minut. Ráno začne provoz ve všední dny v 07:00, o víkendech v 08:00 a poslední plavba bude každý den v 18:00," uvedl Drápal.

Na lodi, která má zastávku rovněž na Štvanici, budou platit běžné jízdenky a předplatní kupony MHD. Přívoz pro město provozuje Pražská paroplavební společnost.

Jak se rychle a stylově dostat přes Libeňský most? Návod zde>>>

Libeňský most byl v minulém týdnu přeřazen do kategorie mostů v havarijním stavu. Technická správa komunikací a vedení Prahy zakázaly vjezd vozidel nad pět tun a zastavili také provoz MHD. Jak dlouho bude most zavřený, není jasné. Stejně tak není jasné, kdy bude most z roku 1928 opraven.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek